On to vážne spravil!

LenkaThailandLeave a Comment

Po tragikomických Thajnociach sme sa zobudili do veselého rána, kedy môj drahý so smiechom poznamenal, že aspoň budem môcť napísať zaujímavý článok. Veď to by bolo aké trápne, keby nám všetko vyšlo podľa našich predstáv, no nie?! Prvá noc bola skvelá a užívali sme si krásnu izbu. To, čo sme v nej našli o pár dní neskôr sa určite dozviete v najbližších článkoch. Raňajky sme mali v cene, tak sme sa nevedeli dočkať, že čo na nás bude čakať. Vyšli sme z izby a zamierili sme priamo na terasu, kde sa malo nachádzať to najdôležitejšie. Keď som uvidela všetko to jedlo, tak som myslela, že sa neovládnem a vrhnem sa tam. Avšak keďže mi zostalo ešte troška sebareflexie, tak som si nonšalantne zobrala tanierik a naberala som si ako sa na dámu patrí. Nie že by som si nešla potom ešte zo tri razy doložiť.

Keď sme sa vrátili po raňajkách na izbu, v ktorej sme mali aj telku a dokonca nie len s thajským jazykom, tak sme boli zvedaví, čo dávajú. Sám Doma 2 bolo najviac, čo nám mohlo navodiť vianočnú atmosféru. Perinbabu a Mrázika síce nedávali, ale uspokojila som sa aj s touto klasikou. Po raňajkách sme sa spred hotela vybrali taxíkom k pláži Sairee beach, aby si z predchádzajúceho dňa Koh Tao vylepšilo reputáciu. Nasleduje zemepisné okienko, aby ste nepovedali, že Vám píšem len samé blbosti. Koh Tao má cca 5 000 obyvateľov a iba 21 km štvorcových. Čo sa týka spomínanej Sairee beach, tak sa jedná o najdlhší pás, na ktorom nájdete obrovské množstvo potápačských centier, bungalovov, cestovných agentúr, mini trhov, a to ešte rozhodne nie je všetko.

Izba v Ajminirah / Raňajky s kráľovským výhľadom

Keďže sme neVianocovali v Thajsku len my, tak sme cestou stretli turistov so santaclausovskými čiapkami, či čelenkami so sobími rohmi, pričom všetci kričali Hou hou hóóóu, mééééry christmas! Keďže bol na Sairee veľký príliv, tak sme nemali šancu sa niekde zložiť na deku. Preto sme si len tak chodili po pláži, aby sme pozisťovali kde čo je a nakoniec sme si sadli do jedného podniku. Pred ním sme sa samozrejme vyzuli a umyli si nohy v nádobe, o ktorej som si v prvom momente myslela, že je to kochlík naplnený vodou. Až keď som uvidela svojho drahého ako si tam močí nohy, tak mi docvaklo. Na obed som si dala šalát s grilovaným kuraťom, avokádom a sušenými paradajkami, čo bolo úplne fantastické. Potom sme sa trochu ovlažili v mori, lebo to teplo bolo na nevydržanie.

MyBro oddychoval s thajskými nohami

Späť sme išli pešibusom a Koh Tao sme videli za denného svetla se vším všudy. Musím uznať, že je krajšie ako za tmy, keď si nevidíte na pol metra od nosa. Po návrate do hotela som sa samozrejme chvíľu venovala MyBro-vi, čo je šteniatko bostonského teriéra z predchádzajúceho večera. Keď videl ako sa z neho teším, tak nevrtel len chvostíkom, ale celým zadkom. Ja som bola na tom podobne. Keďže sme si v tieto posledné thajské chvíle naozaj dopriali, tak sme sa vyvalili do nášho bazéna s výhľadom na more, čo bol výhľad, na ktorý zrejme nikdy nezabudnem. Aby sme netrocharili, tak sme si dali jahodový shake, aby sme sa cítili už ako totálni páni. Po chvíli prišiel za nami čašník a dal nám ešte jeden jahodový shake, ale tento bol špeci. Bolo v ňom priadané Salko, ktoré sme okúsili už v palacinkách na ostrove Koh Yao Yai. Dostali sme ho od neho free, ale do poslednej chvíle sme čakali, že si niekde nájdeme účet. Našťastie sa tak nestalo a bola to od neho naozaj len milá pozornosť. Takže pokiaľ nedodržiavať raw, nature, free sugar alebo neviem ešte akú diétu, tak to rozhodne skúste aj vy.

Sairee beach v noci

Neskôr sme sa rozhodli ísť znovu na Sairee, lebo večer to tam je vraj riadna divočina. Samozrejme, že sme to museli okúsiť na vlastnej koži. A jasné, ešte sme si chceli spraviť vianočný večer, aby sme si vynahradili 24.12. Našli sme reštauráciu Whitening, ktorá mala aj na internete veľmi dobré hodnotenie. Síce sme si nerezervovali miesto, ale predsa len sa ešte jedno pre nás našlo. Rozhodla som sa pre grilovanú makrelu so zemiakmi. Na Slovensku poznám len takú tú údenú v plastovom obale, tak reku že vyskúšam opäť niečo nové.

Sairee beach v noci po druhé

Keď sme vyšli z Whiteningu a prechádzali sme promenádou, tak nám viac netrebalo. Na každom kroku boli obrovské vianočné párty, ohnivé šouky, vypúšťanie lampiónov, párty pri bazéne…no neskutočné. Tento parádny večer sme zakončili v podniku s kýblom Sangrie. Keď sme išli späť, tak som odmietla ísť opäť za tmy, tak sme si hľadali taxík v meste. Natrafili sme na Britov, ktorých sme si pamätali z poobedia pri bazéne. Tak sme ich oslovili, že veď sa s nimi zvezieme, keď ideme do jedného hotela a aj tak je potrebné vždy doplniť miesta v aute.

Večerný bazén na hoteli

Bol to otecko s dvoma dospelými synmi. Išli si zařádit bez mami a tak to aj dopadlo. Nálada gradovala, žalúdky sa nám v aute natriasiali a zrazu som ucítila na nohe niečo…no nejdem tu chodiť okolo horúcej kaše. Jeden z tých synov mi jednoducho ovracal nohu. On to vážne spravil! Som myslela, že ho vykopnem z toho auta von. Akože inak som veľmi milé a nežné žieňa, ale čo je veľa, to je moc, chápete. Keby som mala thajské Savo, tak už mám nohu namočenú v tej nádobe, ale bohužiaľ som si musela vystačiť s vodou a sprcháčom. Parádny deň za nami a (po umytí nohy) mohli sme ísť do hajan.


A pridávam ešte pár praktických rád na záver:

  • Prádlo sme si dali vyprať v jedom polorozpadnutom domčeku za 50 THB/ 1 kg
  • Náš hotel The Aminjirah Koh Tao sme si objednali piamo cez ich stránku a vyšiel nás za 4 noci pre dve osoby 12 830 THB
  • Taxík spred hotela bol zadarmo, keďže patril k nášmu hotelu
  • Taxík z mesta, ktorý sme si hľadali nás stál 100 THB / 1 osoba

Šerni, ak sa ti páčil článok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *