Kob khun krab, Thajsko!

LenkaThailandLeave a Comment

Ďakujeme Thajsko! Myslím, že toto by bohate stačilo povedať k poslednému dňu nášho mesačného pobytu v krajine úsmevov. 31. december 2015 bol nemenej zaujímavý ako všetky predchádzajúce dni, ktoré sme tu prežili. Naše prvé kroky v tento deň smerovali do nákupného centra v Bangkoku, kde si musel Vlado deaktivovať  thajskú simku, ktorá nám pomáhala na telefonovanie domov. Ja som mala celý mesiac mobilnú očistu. Môj mobil ležal v hlbokých útrobách ruksaku po celú dovolenku v Thajsku. Jasné, na internete som komunikovala, ale mobil som vôbec nepotrebovala.

Našli sme malý milý a farebný obchod s donutkami, kde sme si dali raňajky. Keď sme sa vrátili späť do hotela Lub.d, tak nás čakalo už naozaj posledné balenie. Že kam? No predsa domov! Pri balení som vyhodila jedny vyšlapané topánky, ktoré sa mi podarili zničiť pobytom v Thajsku. Zobrali sme si všetky veci a išli sme na letisko. Čakala nás cesta metrom, potom vlakom, a tak sme si užívali posledné chvíle. Iba sme sa tak pozerali von a hovorili si “jééééj, tam sme boli, aj táááám”.

Keď sme prišli na letisko, tak to na mňa doľahlo a ja som pocítila veľkú vďaku tejto prenádhernej krajine, ktorú som mala možnosť spoznať a hlavne môjmu drahému, ktorý to všetko spískal, naplánoval a zorganizoval. O 23.55 tamojšieho času sme doleteli do Dohy. Letušky a pilot nám popriali Šťastný Nový Rok 2016. V Dohe sme pobudli tri hodky a v čakárni sme si krátili čas pozeraním osláv nového roku vo svete. Samozrejme tam nechýbali oslavy v Sydney, ktoré sme zažili na prelome rokov 2013/2014.

Už nás čakal len päť hodinový let do Viedne a tam nás čakala Vladova mamča. Z +34 stupňov sme prišli do -4, čo bol patričný šok pre telo. Našim som nedala presne vedieť o koľkej prídem domov, tak to bolo veľké surprajs. Ešte týždeň po návrate domov sme boli s Vladom úplne mimo reality a mali sme poriadny jet lag. V noci sme si fičali a  cez deň sme spali. Nie a nie sa nám to napraviť. Týždeň po návrate ma čakala prvá skúška v škole, čiže mi nezostávalo nič iné, ako sa rýchlo skonsolidovať.

Pri písaní každého jedného článku som sa vrátila späť v myšlienkach a v mojom notese, ktorý je mojím najväčším bohatstvom. Je totiž plný prekrásnych spomienok. Každý večer som si doňho v Thajsku zapisovala zážitky z celého dňa a vďaka tomu som Vám pol roka mohla každý pondelok prinášať články z našich zážitkov z ciest.

S písaním samozrejme nekončím a určite Vám budem naďalej každý pondelok prinášať články. Najbližšie sa dozviete, čo ma naučilo Thajsko a celkovo cestovanie.

Šerni, ak sa ti páčil článok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *