AquaCity vs. Tatralandia

LenkaSlovakiaLeave a Comment

Na druhý deň po strastiplnej desaťhodinovej túre cez Priečne sedlo som sa nedokázala postaviť. Nie tak, že “joj, trošku ma bolia nožky, musím ísť pomalšie”. Ozaj som sa nevedela postaviť, tak som sa chvíľu iba tak prevaľovala zo strany na stranu s nádejou, že sa možno skotúľam dole z postele a preplazím sa na svetlo sveta, respektíve na raňajky. Na raňajky, ku ktorým viedlo niekoľko desiatok schodov smerom nadol. NIKDY v živote pre mňa nebolo bolestivejšie schádzať dole po schodoch alebo dole kopcom.

Keďže som vôbec nemohla zohnúť nohy v kolenách, tak som chodila s vystretými nohami. Áno, dá sa to aj po schodoch. Jednu nohu som pomaly dala o schod nižšie a druhú som veľmi zvláštnym pohybom pritiahla k tej prvej. Keby ste videli tie ľútostivé pohľady okoloidúcich. Normálne mi bolo samej seba ešte viac ľúto. Takže naše odvážne ciele, ako “každý deň dáme jednu túru” nám akosi nevyšli. No čo s načatou dovčou. Vlado mal nápad, že v Tatralandii sme už boli, ale čo tak Aquacity Poprad. Neboli sme odtiaľ tak ďaleko, tak sme sa zviezli Tatranskou električkou priamo do Popradu. Odtiaľ sme už išli pešo do Aquacity. Do rúk sa nám dostal kupón s 50% zľavou do Aquaparku, ktorý bol nedávno v časopise Plus 7 dní.

Nevieme, či bol pre nás Aquacity taký neprehľadný preto, lebo sme tam boli po prvýkrát alebo je naozaj taký neprehľadný. Nachádza sa tam síce veľká mapa, ale nejak sme sa z nej nevedeli vysomáriť. Problém sme videli aj v tom, že sme nevedeli za ktoré turnikety môžeme ísť a do ktorých už nemáme zaplatené vstupy. Zaplatili sme si 17€ na jedného (z pôvodných 34€) za Vital Packet (celodenný), čo zahŕňalo:

 • vstup do wellness centra a všetkých bazénov – nachádza sa tam 13 vonkajších a vnútorných bazénov; 350 (nepočítala som to, ale majú to tak na stránke) vodných atrakcií, ako sú masážne trysky, vírivky, perličky a vodné hríby, taktiež tu nájdete 3 vonkajšie termálne bazény s teplotou až 38 stupňov; pre plavcov 50 m plavecký bazén a v neposlednom rade aj vnútorné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi
 • sauny, ktoré tu boli ozaj skvelé. Do sáun som sa vždy bála ísť, pretože odpadávam aj keď je preplnený autobus, ale nakoniec som to vyskúšala a zistila som, že je to perfektné. Sauny neuvoľňujú len Vaše telo ale aj dušu a napokon sa zbavíte aj stresu. Vážne to funguje! Fínska suchá sauna je klasika so 70 – 90 stupňami. Zážitkom pre nás bola Ceremoniálna sauna – samotná ceremónia sa odohrávala v klasickej fínskej saune a ide o nový druh wellness procedúr. Nazbieralo sa nás cca 10 – pracovník saunového sveta alebo ceremónalista (netuším ako ho mám nazvať) chodil po saunách a pozýval nás na jeho ceremóniu. Keď sme si všetci posadali do veľkej sauny (nehovorím o tom, že niektorí sa ozaj nehanbia a blízko ucha sa mi hompáľal penis, a to ani nebol Vladov. Viem viem, je vraj najlepšie keď do sáun idete úplne nahí.) a ceremónalista spustil hudbu, namáčal si uteráky do studenej vody a rozháňal horúci vzduch, čím nám bolo ešte teplejšie a viac sme sa potili. Na záver nám dal aj kokos rozmiešaný s hnedým cukrom a robili sme si peeling. Na tejto saune sú vždy napísané hodiny, v ktorých sa ceremoniál bude odohrávať. Trvá to cca 10 – 12 minút. Ďalšou fantastickou saunou bola Bylinková alebo tiež “Raj vôní”. Teplota sa tu pohybuje od 40 do 45 stupňov, čiže to nie je až taký masaker ako sauny spomínané predtým. Raj vôní sa to nevolá len tak náhodou. Môžete tu totiž cítiť rôzne citrusové, kvetinové, bylinkové alebo ovocné vône, mmmm. Taktiež tu nájdete Horúcu parnú saunu, tzv. Pekelnú paru, eukalyptovú saunu s názvom Smaragdové tajomstvo, a Soľnú saunu nazývanú aj “Himalájska očista”.
 • privátny relaxačný bazén so zátokou lásky – voda tu má cca 33 stupňov a nachádzajú sa tu rôzne masážne atrakcie, ako vírivky, chrliče, perličky… Zátoka lásky sa nachádza naozaj v zákutí privátneho relaxačného bazéna, kde sú masážne ležadlá. Ale pozor, je to len pre zaľúbených!
 • vodnú posteľ, ktorú nazývajú aj “morská rozkoš” – pre nás to rozkoš rozhodne nebola, pretože sme sa najskôr nevedeli na tu posteľ vyšplhať a keď sa nám to podarilo, tak sme sa tak do nej zaborili, že sme z nej nevedeli vyliezť von, ale aspoň sme sa poriadne narehotali.
 • snežnú jaskyňu, ktorá bola ozaj snežná s -14 stupňami a išli sme do nej na dva pokusy. Najprv pozeráme, že “jééé koľko papúč, tam bude asi veľa ľudí”, tak sme tam išli bosí, ale hneď sme vyšli, lebo to neskutočne studilo. No po ceremoniálnej saune sme sa dozvedeli, že vonku sú papuče, ktoré si máme do snežnej jaskyne obuť. Hups, tak oni boli určené pre nás. Druhý pokus sme zvládli na jednotku. V jaskyni nám dokonca aj začalo snežiť a jasné, to by sme neboli my, keby sme si tam nepostavili snehuliaka.

Dodala by som, že sa nám veľmi nepáčila ich reštaurácia, pretože ceny boli naozaj neskutočne vysoké a jedlo zas nebolo až také úchvatné, ako by sa za tú cenu patrilo. Čo sa týka toboganov, tak popravde ani neviem koľko ich tam bolo (pár som si ich všimla vonku), ale ani jeden sme nevyskúšali, lebo som sa bála, že sa nepostavím po dopadnutí do vody.

O dva dni na to sme išli do Liptovského Mikuláša do našej starej známej Tatralandie. Áno, stále som nemohla poriadne chodiť. V Liptovskom Mikuláši sme si prvýkrát vyskúšali taxi službu Hopin. Natrafili sme na Juraja, ktorý to tiež skúšal prvýkrát a boli sme jeho prví zákazníci. V Tatralandii sme si zaplatili celodenný lístok + saunový svet.

V cene celodenného lístka + Keltského saunového sveta, ktorý sme si zaplatili zvlášť sme mali:

 • 14 bazénov (z toho je 10 celoročných)
 • všetky tobogany – 90 m dlhý Rapido; 100 metrový Monkedy Slide; 87 metrov dlhý Jungle Raft; 72 m black and white; Trio, do ktorého sa zmestíte pochopiteľne traja naraz s dĺžkou 120 metrov a ešte musím spomenúť Boomerang Raft Ramp, čo je U-rampa, na ktorej sme boli už 2.x a je to neskutočná šupa – určite odporúčame, avšak dám Vám len jednu radu, hlavu držte vpredu a rozhodne ju nezakláňajte dozadu, mohlo by Vám totiž boľavo trhnúť krkom…nie že by som hovorila z vlastných skúsenosti, ale hovorím. Okrem týchto toboganov tam nájdete ešte veľa veľa ďalších, ktoré určite neobchádzajte.
 • Sauny: Tatranská sauna obsahuje tatranské skaly, ktoré sa po navlhčení uvoľnia do ovzdušia a blahodárne pôsobia na dýchacie cesty; Keltská soľná sauna je príjemne teplá so svojimi 44 stupňami a soľnými výparmi; V Energii svetla vždy dostanem chuť na “škoricového slimáka”, čo vychádza z jej podmanivej škoricovej vône. V Soľnej saune zaviedli novinku, kde máte možnosť použiť morskú soľ na peeling celého tela. Toto však ani z ďaleka nie sú všetky sauny. Rozhodne si treba skúsiť na vlastnej koži.
 • V rámci Keltského sveta odporúčame aj Keltské Oppidum – tu sa môžete zrelaxovať vždy po saunovaní. Nájdete tu vyhrievané ležadlá, príjemné prítmie, praskajúci oheň v krbe a rozhodne tu vždy zaspíte. Teda, nám sa to podarí vždy.

Tento rok sme natrafili aj na novinku v podobe Surfovacích vĺn, ktoré sa však platia zvlášť. Na doske môžete buď ako začiatočníci ležať, no a keď ste odvážnejší, tak môžete jazdiť aj postojačky. Vždy Vás však sprevádza profi inštruktor. Zrovna v čase, keď sme tam boli, tak nebol veľmi nápomocný, pretože každého svojho zverenca zalieval vlnami a ohromne sa na tom zabával. Zliezla by som z tej dosky a šľahla by som mu s ňou jednu po hlave, ehm. Ja som to neskúsila, pretože viete ako som na tom s vodnými športami (resp. s potápaním), ale Vlado sa do toho pustí budúci rok.

Je teda čisto na Vás, ktorí Aquapark Vám vyhovuje viac. Keďže my sme totálne detinskí a máme radi tobogany, tak kvôli tomuto volíme Tatralandiu v Liptovskom Mikuláši.


A pridávam ešte pár praktických rád na záver:

 • Trasa Tatranskou električkou zo Štrbského Plesa do Popradu má 29 km – spiatočný lístok si kúpite za 4€/dospelý a študentský je za 2€. Pokiaľ však máte ako študent vybavený preukaz na bezplatné cestovanie, tak aj v tomto prípade sa poveziete zadarmo.
 • Cesta zo železničnej stanice v Poprade do Aquacity trvá autom cca 5 minút, nám to však pešibusom trvalo o čosi dlhšie.
 • Keby ste si chceli zaplatiť za Aqua Packet Celodenný (Aquacity Poprad), tak dáte s 50% zľavou 11€/osoba. Zahŕňa: vstup do všetkých bazénov; tobogány; detský svet a parnú saunu.
 • Celodenný lístok do Tatralandie stojí 24€ pre dospelého a s ISIC-om je to 21€.
 • Za Keltský saunový svet v Tatralandii dáte 12€/osoba na 3 hodky.
 • Cena za Surf Waves je 4€ za 15 minút.

Šerni, ak sa ti páčil článok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *